Gruzja, a jej stolica również, była na naszym celowniku od pewnego już czasu. W końcu się zdecydowaliśmy i tuż na początku sierpnia 2015 wyruszyliśmy na 3tyg podróż.

Tbilisi było naszym pierwszym i chyba ostatnim większym miastem w Gruzji. Mimo, że za miastami nie przepadamy, to utkwiło nam ono w pamięci bardzo dobrze. Jest to doskonałe miejsce wypadowe do wielu atrakcji, więc kilka nocy warto sobie tam zarezerwować.  Polubiliśmy je nie tylko za wspaniałych ludzi, ale chyba przede wszystkim  za doskonałą kuchnię, która nawet dla naszych dzieci była smaczna.

Pierwsza przygoda z chinkali i chachapuri była doskonała. Lokal który wybraliśmy okazał się strzałem w dziesiątkę (później bywało różnie). Dobra cena i doskonała jakość zaprocentowała kolejną wizytą.

Nasze pierwsze chinkali
Nasze pierwsze chinkali

Miasto jest wyjątkowo spokojne i czyste. Oprócz samego zwiedzania można pozwolić sobie skorzystać ze słynnych łaźni siarkowych. Do wyboru jest opcja prywatna i publiczna. U nas Dominika skusiła się na opcję prywatną, a my z dziećmi szaleliśmy po okolicy. Po seansie okazało się, że nie jest to nic specjalnego i raczej drugi raz już nie skorzysta. Być może w publicznej łaźni jest o wiele lepiej, ale to chyba już ja sam będę musiał wypróbować następnym razem.

Mama w łazni a my na łaźni
Mama w łazni a my na łaźni

Oprócz wielu smakołyków, było coś, co mogliśmy jeść bez końca - rano i wieczorem. Dzieci za tym przepadały. Chleb, po prostu chleb. Tradycyjny, wypiekany w piecach tone był po prostu przepyszny. Braliśmy go ze sobą wszędzie i co chwilę rozrywaliśmy na kawałki, tak jak nasze dzieci.

Dzieciaki zajadają przepyszny gruzinski chleb w Tbilisi
Dzieciaki zajadają przepyszny gruzinski chleb w Tbilisi

Piekarze są bardzo mili, potrafią oprowadzić po ich mini lokalnych piekarniach, pokazać swój warsztat i oczywiście zaprosić do degustacji.

Wypiek chleba w Tbilisi
Wypiek chleba w Tbilisi

 

 

Author

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera
Chcesz być na bieżąco? Wpisz poniżej swój email i dostawaj jako pierwszy informacje o naszych wpisach!
Szanujemy Twoją prywatność