Kagoshima i hotelowe śniadanie

Miasto Kagoshima znajduje się na samym południu wyspy Kiusiu. Biorąc pod uwagę społeczeństwo, ich temperament wydaje się być całkowicie różny od tego, który spotkać można w takich miastach jak Osaka, Kioto czy Tokio.  To zupełnie wyluzowani ludzie, żyjący jakby w innym kraju - klimat po prostu robi swoje. W mieście nie ma zbyt wiele do zobaczenia - my potraktowaliśmy go jako punkt wypadowy na wulkan Sakurajima oraz wyspę Yakushima.

W japońskich hotelach, zdarza się, że na zachętę po pierwszej przespanej nocy dostaje się w cenie darmowe śniadanie. Nam coś takiego udało się dwa razy. Śniadanie, podawane jest albo w stylu japońskim, albo europejskim. My oczywiście decydowaliśmy się na to pierwsze. Kolorystyka takiego śniadania w mieście Kagoshima była w naszym przypadku zdumiewająca - zobaczcie sami.

Japońskie śniadanie w Kagoshima

Co więcej uprzejmość obsługi była jak zwykle na wysokim poziomie. Szef kuchni widząc, że dzieciom nie bardzo pasuje śniadanie przyniósł specjalnie dla nich mleko w kubkach.

Sakurajima - wyjątkowy wulkan

Wulkan Sakurajima znajduje się tuż obok miasta Kagoshima. Jego wysokość to 1117m npm. Do roku 1914, był wyspą bez dostępu do lądu. Dopiero olbrzymia jego erupcja połączyła go od strony wschodniej z półwyspem Osumi.

Z miasta Kagoshima najlepiej dostać się na wulkan za pomocą promu, który kursuje od samego rana do późnego wieczora. Transport zajmuje 15min i kosztuje 160 jenów. Płatnośc za transport umieszcza się tuż po zejściu z pokładu - warto mieć odliczoną gotówkę.

Prom na wulkan Sakurajima
Prom na wulkan Sakurajima

Będąc już poza promem, warto od razu udać się i zamówić objazdową wycieczkę wokół wulkanu, gdyż dotarcie do punktów widokowych bez własnego samochodu jest bardzo utrudnione(można spróbować lokalnych autobusów, ale szczerze mówiąc jest to dość czasochłonne oraz uciążliwe).  W międzyczasie czekając na autobus ( w naszym przypadku było to kilka godzin), można udać się na 3km szlak Nagisa Lava Trail, biegnący przez lawę, która została stworzona podczas gigantycznej erupcji z 1914 roku.

Szlak Nagisa Lava Trail
Szlak Nagisa Lava Trail

Oprócz samej lawy, na szlaku można zobaczyć również  roślinność, która pojawiła się tam w przeciągu ponad 100 ostatnich lat. Co więcej podczas wędrówki wyłania się wspaniała panorama miasta Kagoshima oraz przy odrobinie szczęścia można również zobaczyć w jaki sposób zbiera się wodorosty.

Zbiory wodorostów w Japonii
Zbiory wodorostów w Japonii

Wracając ze szlaku, polecamy odpoczynek w Nagisa Park Foot Bath. Całkowicie za darmo można zamoczyć tam nogi w gorących źródłach. Miejsca jest całkiem sporo, a widoki na sam wulkan również bardzo obiecujące.

Nagisa Park Foot Bath
Nagisa Park Foot Bath

 

Sakurajima - wybuch wulkanu

Wulkan Sakurajima potrafi wybuchnąć nawet kilka razy dziennie. Widoki są spektakularne z każdej strony wulkanu, a obserwowanie całego zjawiska wręcz niewiarygodne. Nam tego dnia udało się zobaczyć trzy wybuchy, każdy jeden był wart poświęconego mu czasu. Poniżej zamieszczamy kilka ujęć wybuchu podczas naszej objazdowej wycieczki oraz tego co spotkało nas na szlaku Nagisa Lava Trail.

 

Park Dinozaurów Sakurajima

Dla podróżujących z dziećmi Sakurajima oferuje lekką odskocznię od codziennego zwiedzania - Park Dinozaurów. Nasza Oliwia i Kacper byli nimi zachwyceni i wróciły do hotelu w pełni zadowolone. Park jest dostępny całkowicie za darmo, więc tym bardziej warto.

 

Author

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera
Chcesz być na bieżąco? Wpisz poniżej swój email i dostawaj jako pierwszy informacje o naszych wpisach!
Szanujemy Twoją prywatność