Do miejscowości Cuenca położonej w południowej części Ekwadoru dotarliśmy bezpośrednio z Mancory w Peru. Kiedy po znalezieniu noclegu postanowiliśmy rozejrzeć się po mieście, naszą uwagę przykuły cukierkowe stoiska sprzedające dziesiątki słodkości.

Cuenca - słodkości na Boże Ciało
Cuenca - słodkości na Boże Ciało

Szybko postanowiliśmy zgłębić temat. Okazało się, że dzisiejszy dzień, to zakończenie obchodów Bożego Ciała. Święto to łączy się w Cuenca z niezliczoną ilością wszelkiej maści słodkości oraz z fajerwerkami. Jednak te fajerwerki, to nie jest coś w naszym europejskim stylu.  Tutaj to coś zupełnie innego. Aby wystrzelić fajerwerki przygotowuje się specjalną bambusową konstrukcję. Jest ona montowana około godziny przed rozpoczęciem  pokazu i zbudowana jest z kilku części, które są nakładane na siebie jedna na drugą. Byliśmy pełni podziwu jak sprawnie radzili sobie z tym mieszkańcy miasta.

Cuenca - konstrukcja na Boże Ciało
Cuenca - konstrukcja na Boże Ciało (przed)
Cuenca - konstrukcja na Boże Ciało
Cuenca - konstrukcja na Boże Ciało (po)

Na konstrukcji znajdują się zsynchronizowane ze sobą fajerwerki, które tworzą niesamowite "show". Zobaczcie poniżej w drugiej części filmiku jak to ciekawie wygląda. Nadmienimy jeszcze, że wokół konstrukcji nie ma żadnych barierek - nic, po prostu nic. Ludzie są oddaleni może o dwa metry. To wszystko. Zupełnie inny świat.

Author

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera
Chcesz być na bieżąco? Wpisz poniżej swój email i dostawaj jako pierwszy informacje o naszych wpisach!
Szanujemy Twoją prywatność